Köögiviljawok
Seda on hea teha wok panniga aga muidugi saab ka tavalise praepanniga. Mida kõrgemate äärtega seda parem. Kasutasin lisaks wok pannile ka ühte lisapanni, millel ükshaaval komponente kuumutasin ja siis wokile lisasin. Kui kogu hunnik korraga wok pannile panna, läheb küpsetamiseks palju aega ja vokkimise asemel võib tulla haudumisprotsess.
Köögiviljawoki sisse panin (6-8 sööjale):
- 2 porru valget osa
- paar sellerivart
- pool küüslaukku
- 1 suvikõrvits
- 3 paprikat (eri värvi)
- paar porgandit
- jahvatatud ingverit (või hakitud värsket)
- soja kastet
- sweet chilli kastet (või hakitud värsket)
- soola, pipart
- oliiviõli
Muidugi ei ole see nimekiri midagi kohustuslikku, ikka vastavalt külmkapi sisule võib selliseid roogasid teha. Selleri ja porru olemasolu on mulle muidugi oluline. Roog tuleb maitsekam. Koguste osas peab arvestama, et köögiviljad kahanevad pannil märgatavalt.
Hakkisin kõik köögiviljad (ka selleri ja porru) piklikeks ribadeks. Pikkade peenete ribade hakkimine võtab küll aega, aga küpsevad sellevõrra jälle kiiremini.
Köögivilja woki küpsetamisel pane pannile head õli, mille sisse kõigepealt kõige kauem küpsevad asjad (seller, porru) ja siis hakka lisama üks haaval teisi komponente. Ma küpsetain kõik muud asjad eraldi pannil ja siis lisasin wokile. Maitsestasin kõige lõpus.
Kuna lõhet ka ikka süüakse, siis jagan ka kõige lihtsamat moodust lõhe küpsetamiseks. Kui on kiire või ei ole viitsimist fileesid teha ja kui ei ole vaja ülimalt kaubanduslikku välimust serveerimisel, võib lõhe küpsetada tervena fooliumis. Vahele ja peale sool, pipar, sidruniviilud ja võitükid. Tilli olemasolul lisa ka see. Küpsemisaeg sõltub kala suurusest, meil oli ashjus ca tund aega. Tulemus oli aromaatne ja pehme.
Õhtusöögi põhilemmik oli esimene roog karbid, mida on tegelikult väga lihtne valmistada! Retseptide alt leiate nii koorega kui ka ilma kooreta retsepti. Magustoiduks seekord oli õunakook.
Comments
Post a Comment